top of page
Koučování

O koučování - k čemu vám vlastně může být dobré

Koučování, tak jak ho vnímám a dělám já, je v podstatě hluboké a soustředěné poslouchání, ze kterého přirozeně vznikají otázky, na které se kouč ptá. Toto poslouchání a ptaní vás vede hlouběji do svého nitra, k poznání svých vlastních odpovědí, k setkání se svou vlastní moudrostí. Smyslem koučování je sebepoznání a pochopení, že už vlastně všechno víte, jen jste potřebovali, aby byl s vámi někdo plně přítomný a uměl se dobře zeptat. Kvalitním koučováním získáte také více sebedůvěry, poznání sebe a svých vztahů, úplně nové myšlenky a nápady a mnoho dalšího. Z trochu jiného pohledu jsem se o koučování rozepsal ještě ZDE

Níže přikládám hlavní oblasti, kterými bychom se zabývali. Je to taková kostra, základy, kterými je třeba na své cestě postupně projít. Každá spolupráce je ale jiná, nová, unikátní, je na vás, jaká bude ta vaše cesta.

1. Vize, smysl, účel - Bez vize, směru, jsme jako loďka na moři náhodně unášená větrem a vlnami. Vize je něco jako naše Polárka. Neříká nám přesně, co máme dělat, ale ať se s naším životem děje v konkrétní chvíli cokoliv, víme díky ní, kam skutečně směřujeme. Ale tím celá cesta teprve začíná.

 

2. Konkrétní kroky na vaší osobní cestě - Dále je třeba přistoupit k akci a na to je třeba vědět, co reálně dělat. Důležité je, že díky vizi víme přesně nejen co, ale i proč to chceme. Máme tedy velmi silnou vnitřní motivaci. Pojďte už skončit s naplňováním představ někoho jiného nebo třeba celé společnosti o tom, jak by měl vypadat váš život. Proto tu totiž nikdo z nás není. Naplnění našeho vlastního života je předpoklad toho, že můžeme dávat sobě a lidem okolo nás to, co si zaslouží - lásku, porozumění, přijetí a podporu.

3. Nastavení mysli - Když víme co a proč chceme, je třeba začít pracovat s tím nejdokonalejším nástrojem, který máme - naší myslí. Jen je třeba ji správně nastavit a naladit. Je to dokonalý počítač, který potřebujeme umět správně naprogramovat. Nikdo nás to sice neučil, ale naštěstí to jde. Za pomoci jasných nástrojů začneme cvičit vaši mysl v tom, aby začala pracovat místo strachů a obav na naplňování vaší vize a strategie. Výsledkem bude zaměření na vyhledávání těch správných příležitostí, lidí, nápadů..... 

 

Jedna ze základních pouček světa osobního rozvoje a spirituality zní: na co se soustředím, tam plyne energie. Novým zaměřením mysli dostanete skutečně mocný nástroj, který  vám bude pomáhat tvořit celý váš další život. 

4. Energie - Energie je všechno nebo taky všechno je energie. Staré spirituální a mystické nauky to věděly vždy, moderní věda to poznává nejpozději od časů Einsteina, který tuto pravdu vyjádřil i matematicky. Nejen že je zásadní, kam směřujeme svou energie skrze pozornost.  Je důležité vědět, co nás v našem směřování podporuje a co nás naopak brzdí a brání nám v růstu a rozvoji. 

 

5. Schopnosti a dovednosti - K tomu, co už umíme může být třeba přidat další dovednosti. Když začínáme žít v souladu se svým vnitřním já, některé věci se začínají posouvat a k tomu, abychom si začali plnit to, co jsme možná vždy chtěli, ale báli jsme se to udělat, potřebujeme se naučit něco nového. Zjistíme tedy také to, co a proč je potřeba a jak to získat nebo kde se to naučit. 

V této fázi naší spolupráce už jste na cestě k životu v naplnění. V životě, který přináší nové výzvy a vzrušení. Nedovolte naučeným negativním vzorcům chování a starým podvědomým přesvědčením, abyste díky nim prožili život, na jehož konci budete litovat, že jste nežili plně a autenticky podle vlastního nejhlubšího přesvědčení. Buď se chopíme své příležitosti tady a teď nebo zůstaneme žít život, který není tak úplně náš, ten nejlepší pro nás. 

bottom of page