top of page
dobrou%20cestou_rectangle-side-by-side_edited.png

Jak nahrazovat stres, zmatky a obavy trvalým klidem, soustředěností a sebedůvěrou? Tisíce let prověřená technika, jednoznačně ověřená vědou, vytvořená pro člověka 21. století - meditace - mocná technika pro znovuspojení se sebou samými

meditace v civilizaci 5.jpg
meditace v civilizaci 11.jpg
meditace v civilizaci 4.jpg
meditace v civilizaci 10.jpg

Co je tedy jiné a jak konkrétně vám může pomoci způsob, jakým učím meditaci?

Spojuji prastaré techniky vnitřní práce s nejnovějšími poznatky neurovědy, psychologie, poznatků z oblasti špičkového výkonu a studia tzv. flow. Výsledkem takovéhoto učení není jen schopnost sedět po nějaký čas v meditaci, byť to má samo o sobě dlouhou řadu benefitů a posunů v kvalitě života:

 • Od dnes běžných (velmi vysokých) hladin stresu (stresových hormonů) k rostoucímu pocitu relaxace a uvolnění

 • Od masově rozšířených poruch spánku, o kterých lidé často ani neví, že je mají, ke zdravému a uvolňujícímu spánku

 • Od obav z budoucnosti k žití v přítomnosti (ve které jediné se náš život reálně děje)

 • Od nesoustředění a přeskakování z tématu na téma k jasné a soustředěné mysli

 • Od pochybností o svých schopnostech a možnostech k sebe-vědomí a tvůrčímu přístupu ke svému životu

 • Od nepochopení a nedorozumění ve vztazích k rostoucímu porozumění a lásce

 • Od zmatků souvisejících s informační přehlceností ke schopnosti se vyznat a umět se řídit svými vnitřními hlasy 

 • Od pocitů, že nevím co, jak a proč se mi děje ke schopnosti naslouchat hlasu své intuice a svého srdce, tedy od znalostí k poznání a vědění

Moderní meditace je důležitou součástí cesty k nalezení svých nadání, objevení a využití mnoha vašich ukrytých nebo spících sil. To jak vnímáte a zpracováváte okolní svět i své myšlenky a emoce určuje pocit úspěchu a štěstí ve všech oblastech života.​ Mnoho lidí věří, že meditace je složitá, nudná nebo neefektivní....

Já jsem hluboce přesvědčený, že to může být překvapivě jednoduché a naprosto jistý, že to zládnete. Celý proces je na začátku postavený na tomto:

 • nácvik nezbytných základů je nutný každý den, ale stačí ca 5 - 7 minut

 • máte studijní materiály ve formě textů a audio nahrávek, které vás budou provázet každým dnem

 • čekají vás také online setkání se mnou a ostatními studenty pro otázky, sdílení a podporu

 

Časté otázky a pochybnosti o meditaci

 

Je to tedy další věc, která mi v mém životě bude ubírat čas? Mám už takto málo času....

Mahatma Ghándí: "Dnes toho mám tolik na práci, že musím meditovat dvě hodiny místo jedné." To říká jeden z nejaktivnějších mužů, málo kdo dosáhl více než tento velký muž nedávné minulosti. Čím to je? Meditace vám pomůže vyčistit hlavu a vidět svůj život a to, jak nakládáte se svým časem úplně nově. Žijeme v době permanentního vyrušení, schopnost soustředění stále klesá, o spoustě z toho co přes den pravděpodobně ani nevíte. Dokud si toho nezačnete všímat a nerozhodnete se s tím vědomě něco udělat. Tedy ne, když se naučíte meditovat, vrátíte svůj čas sobě a s časem i svůj život.

 

 

 

 

 

 

 

 

Není meditace určená pro mnichy, kteří si můžou dovolit hodiny sledovat své myšlenky?

Jim Carey: "Jako mnoho z vás, i já jsem byl znepokojený z toho, že bych vyšel do světa a začal dělat něco většího, než jsem já sám. Až dokud mě někdo chytřejší než já nepomohl poznat, že není nic většího než já sám". Slavný americký herec, kterého známe hlavně díky bláznivým komediím, našel svůj vnitřní klid a mír z velké části díky meditacím. Mezi slavné propagátory meditace patří třeba Lady Gaga, Sting, Hugh Jackman, Madonna Steve Jobs, Kate Perry, Clint Eastwood, Arnold Schwarzenegger a nespočet dalších úspěšných, bohatých a slavných lidí.

 

 

 

 

Meditace má samozřejmě ještě řadu dalších benefitů, některé jsou přímé a mnoho je nepřímých. Meditace pomáhá třeba při depresích, zdravotních problémech a náhlých těžkých životních situacích. V neposlední řadě je možné ji praktikovat prakticky kdekoliv. Zároveň platí, že to co se naučíte a praktikujete, samo dále roste a zlepšuje se. Získáváte s tím toho nejlepšího a nejdůležitějšího životního učitele - svou vlastní vnitřní moudrost.

Meditaci je důležité hned v začátku pojmout jako nový zvyk. Aby se vám podařilo zvyk úspěšně zavést, je třeba, aby byl velmi jednoduchý a zabral málo času. Dokážete si najít každý den, ideálně hned ráno, zhruba 7 minut času? Kolik času a energie vlastně každý den vědomě věnujete tomu, aby vám bylo na světě dobře a abyste sobě a ostatním lidem dokázali dávat lásku a podporu? Do tohoto času se určitě nepočítá čas strávený u mobilu, počítače, televize nebo jinou únikovou zábavou. Co děláte pravidelně alespoň na chvíli, co vám přináší skutečné a zásadní benefity?

Nejnovější výzkumy o vytváření nových zvyků říkají, že je třeba 63 dní každodenní praxe pro vytvoření nového zvyku. To vydrží málo lidí, je nutné velké odhodlání. Právě proto vám nabízím svůj program, který je výzvou pro vytvoření zvyku, který změní celý váš život. Je uzpůsobený specificky pro moderního člověka žijícího s neustálým pocitem, že nemá čas, energii, soustředěnost......

Mnou doprovázená cesta je vytvořená tak, aby ji zvládl každý, kdo je ochotný si věnovat několik minut denně, důraz kladu na jednoduchost a srozumitelnost. Pokud chcete, určitě to zvládnete. Každou novou věc si budete pár dní zkoušet a cvičit při řízené meditaci, jejíž nahrávku ode mě dostanete.

 

Základ programu:

 • výuka od úplných základů, které jsou pro úspěch naprosto nezbytné: pozice, dech a práce s myšlenkami (ne, ty nikam neodejdou :-)...)

 • uvolnění těla

 • zklidnění a vyčištění mysli

 • techniky prohlubující stav uvolnění a relaxace

 • využívání sil okolo vás k posílení vaší meditace

 • vytvoření vlastního vnitřního prostoru, který bude základem pro pokročilejší práci, pokud budete chtít

 • a mnoho dalšího

Otázkou pro vás je: Stojí vám váš život za to? Chcete získat úplně novou úroveň soustředění, chcete umět nacházet ty nejlepší odpovědi uvnitř sami sebe? Chcete najít zdroj své kreativity a odhodlání žít svůj život podle svých vlastních představ? 

quote-i-have-so-much-to-accomplish-today-that-i-must-meditate-for-two-hours-instead-of-one
jim karrey o meditaci.jpg
bottom of page