dobrou%20cestou_rectangle-side-by-side_edited.png

Jak nahrazovat stres, zmatky a obavy trvalým klidem, soustředěností a sebedůvěrou? Tisíce let prověřená technika, jednoznačně ověřená vědou, vytvořená pro člověka 21. století - meditace - mocná technika pro znovuspojení se sebou samými

meditace v civilizaci 5.jpg
meditace v civilizaci 11.jpg
meditace v civilizaci 4.jpg
meditace v civilizaci 10.jpg

Co je tedy jiné a jak konkrétně vám může pomoci způsob, jakým učím meditaci?

Spojuji prastaré techniky vnitřní práce s nejnovějšími poznatky neurovědy, psychologie, poznatků z oblasti špičkového výkonu a studia tzv. flow. Výsledkem takovéhoto učení není jen schopnost sedět po nějaký čas v meditaci, byť to má samo o sobě dlouhou řadu benefitů a posunů v kvalitě života:

 • Od dnes běžných (velmi vysokých) hladin stresu (stresových hormonů) k rostoucímu pocitu relaxace a uvolnění

 • Od masově rozšířených poruch spánku, o kterých lidé často ani neví, že je mají, ke zdravému a uvolňujícímu spánku

 • Od obav z budoucnosti k žití v přítomnosti (ve které jediné se náš život reálně děje)

 • Od nesoustředění a přeskakování z tématu na téma k jasné a soustředěné mysli

 • Od pochybností o svých schopnostech a možnostech k sebe-vědomí a tvůrčímu přístupu ke svému životu

 • Od nepochopení a nedorozumění ve vztazích k rostoucímu porozumění a lásce

 • Od zmatků souvisejících s informační přehlceností ke schopnosti se vyznat a umět se řídit svými vnitřními hlasy 

 • Od pocitů, že nevím co, jak a proč se mi děje ke schopnosti naslouchat hlasu své intuice a svého srdce, tedy od znalostí k poznání a vědění

Moderní meditace je důležitou součástí cesty k nalezení svých nadání, objevení a využití mnoha vašich ukrytých nebo spících sil. To jak vnímáte a zpracováváte okolní svět i své myšlenky a emoce určuje pocit úspěchu a štěstí ve všech oblastech života.​ Mnoho lidí věří, že meditace je složitá, nudná nebo neefektivní....

Já jsem hluboce přesvědčený, že to může být překvapivě jednoduché a naprosto jistý, že to zládnete. Celý proces je na začátku postavený na tomto:

 • nácvik nezbytných základů je nutný každý den, ale stačí ca 5 - 7 minut

 • máte studijní materiály ve formě textů a audio nahrávek, které vás budou provázet každým dnem

 • čekají vás také online setkání se mnou a ostatními studenty pro otázky, sdílení a podporu

 

Časté otázky a pochybnosti o meditaci

 

Je to tedy další věc, která mi v mém životě bude ubírat čas? Mám už takto málo času....

Mahatma Ghándí: "Dnes toho mám tolik na práci, že musím meditovat dvě hodiny místo jedné." To říká jeden z nejaktivnějších mužů, málo kdo dosáhl více než tento velký muž nedávné minulosti. Čím to je? Meditace vám pomůže vyčistit hlavu a vidět svůj život a to, jak nakládáte se svým časem úplně nově. Žijeme v době permanentního vyrušení, schopnost soustředění stále klesá, o spoustě z toho co přes den pravděpodobně ani nevíte. Dokud si toho nezačnete všímat a nerozhodnete se s tím vědomě něco udělat. Tedy ne, když se naučíte meditovat, vrátíte svůj čas sobě a s časem i svůj život.

 

 

 

 

Není meditace určená pro mnichy, kteří si můžou dovolit hodiny sledovat své myšlenky?

 

Meditace má samozřejmě ještě řadu dalších benefitů, některé jsou přímé a mnoho je nepřímých. Meditace pomáhá třeba při depresích, zdravotních problémech a náhlých těžkých životních situacích. V neposlední řadě je možné ji praktikovat prakticky kdekoliv. Zároveň platí, že to co se naučíte a praktikujete, samo dále roste a zlepšuje se. Získáváte s tím toho nejlepšího a nejdůležitějšího životního učitele - svou vlastní vnitřní moudrost.

Meditaci je důležité hned v začátku pojmout jako nový zvyk. Aby se vám podařilo zvyk úspěšně zavést, je třeba, aby byl velmi jednoduchý a zabral málo času. Dokážete si najít každý den, ideálně hned ráno, zhruba 7 minut času? Kolik času a energie vlastně každý den vědomě věnujete tomu, aby vám bylo na světě dobře a abyste sobě a ostatním lidem dokázali dávat lásku a podporu? Do tohoto času se určitě nepočítá čas strávený u mobilu, počítače, televize nebo jinou únikovou zábavou. Co děláte pravidelně alespoň na chvíli, co vám přináší benefity srovnatelné s těmi, které jsem vyjmenoval na předchozí straně? 

Nejnovější výzkumy o vytváření nových zvyků říkají, že je třeba 63 dní každodenní praxe pro vytvoření nového zvyku. To vydrží málo lidí, je nutné velké odhodlání. Právě proto vám nabízím svůj program, který je výzvou pro vytvoření zvyku, který změní celý váš život. Je uzpůsobený specificky pro moderního člověka žijícího s neustálým pocitem, že nemá čas, energii, soustředěnost......

Mnou doprovázená cesta je vytvořená tak, aby ji zvládl každý, kdo je ochotný si věnovat několik minut denně, důraz kladu na jednoduchost a srozumitelnost. Pokud chcete, určitě to zvládnete. Každou novou věc si budete pár dní zkoušet a cvičit při řízené meditaci, jejíž nahrávku ode mě dostanete.

 

Základ programu:

 • výuka od úplných základů, které jsou pro úspěch naprosto nezbytné: pozice, dech a práce s myšlenkami (ne, ty nikam neodejdou :-)...)

 • uvolnění těla

 • zklidnění a vyčištění mysli

 • techniky prohlubující stav uvolnění a relaxace

 • využívání sil okolo vás k posílení vaší meditace

 • vytvoření vlastního vnitřního prostoru, který bude základem pro pokročilejší práci, pokud budete chtít

 • a mnoho dalšího

Otázkou pro vás je: Stojí vám váš život za to? Chcete získat úplně novou úroveň soustředění, chcete umět nacházet ty nejlepší odpovědi uvnitř sami sebe? Chcete najít zdroj své kreativity a odhodlání žít svůj život podle svých vlastních představ? 

Moderní meditace vůbec není určená pro mnichy někde v horách nebo pro společné meditování kdesi v indickém ášramu. Naopak je důležitá, zdravá a možná přímo nezbytná pro moderního člověka, vystaveného záplavě informací, tlaku na rychlost, multitasking a výkon. Čím blahobytnější je naše společnost, tím nespokojenější se cítíme. Každým rokem roste spotřeba antidepresiv a snižuje se věk, ve kterém je lidé začínají užívat. 

To možná znáte, ale co ví mnohem méně lidí je, že zároveň roste naše závislost na hormonu "štěstí", dopaminu. Dostaneme totiž velkou dávku dopaminu za každý mini úspěch, za každou drobnost, která je nám každý den na dosah ruky: cítíte se špatně? Mrkněte na telefonu na Facebook či jinou sociální síť, dejte si kafe nebo dokonce alkohol či cigaretu, čokoládu nebo koblihu, zahrajte si hru..... To všechno a mnoho dalšího nám dodá okamžitou dávku dopaminu. V čem je problém?

Naše tělo není vývojově připravené na příliv prudkých rychlých odměn. Reaguje tak na průdký podnět stejně prudce, ale opačně, vyplaví velké dávky stresových hormonů, protože naše tělo se snaží udržet za každou cenu v rovnováze. Výsledkem vystřelení dopaminu tedy je, že po chvíli se cítíme hůř. Náš systém začne volat po další dávce dopaminu, celý cyklus se začíná opakovat. Celý koloběh bohužel funguje tak, že to co nám dělá "dobře", začíná fungovat čím dál slaběji a naopak stresové hormony působí čím dál silněji. Máme tedy čím dál větší touhu dělat to, co nám přináší rychlý nával dopaminu. Začíná sestupná spirála. 

quote-i-have-so-much-to-accomplish-today-that-i-must-meditate-for-two-hours-instead-of-one
jim karrey o meditaci.jpg