top of page
Smysl a vize

Jaká jedna věc má zdaleka největší dopad na pocit vašeho životního štěstí, na vaše zdraví a obecně na to, jak hodnotíte kvalitu svého života? 

Jsou to vztahy s vašimi nejbližšími i s lidmi v širším okruhu vašeho života. Je to kvalita a otevřenost, kterou do svých vztahů vnášíte, kolik lásky a pozornosti dáváte lidem okolo vás. Přidávám odkaz s možností cz titulků na více než 80 let trvající studii Harvardské univerzity  ZDE. Výsledky jsou naprosto přesvědčivé - překvapivě málo záleží na původu, bohatství a vzdělání. Vztahy s ostatními lidmi určují zcela zásadním způsobem kvalitu vašeho života. 

Kolik času a energie jste v životě strávili očekáváním nebo snahou o to, že lidé okolo vás změní své chování? Vztahy jsou nejnáročnější oblastí života, trávíte v nich a jejich řešením obrovské množství času. Jak to udělat, aby ten čas a energie stály za to?

Nabízím vám společné objevování odpovědí a řešení těchto problémů skrze různé metody a přístupy. Základem je hluboký, soustředěný a objevný rozhovor, případně práce s tělem, emocemi, meditací, změněnými stavy vědomí...

Jak nejjednodušeji začít 

students-4190327_1920.jpg

Začátek cesty může vypadat složitě. Jak nejjednodušeji to lze udělat? Zde je můj způsob, jak vám to opravdu ulehčit jak nejvíc dokážu.

 

Nabízím vám přesně toto:

Potkáme se spolu, budeme si povídat a vy se podíváte na svůj život úplně novýma očima - co by bylo třeba, abyste přešli od řešení problémů k tvorbě toho, po čem v životě opravdu toužíte? Potkáme se na přibližně 90 minut. Poznejte co všechno je pro vás ve skutečnosti možné.  Miluju takovéto hovory.

Jen tento čas, pouze o vás a pro vás. Smyslem těchto rozhovorů je, abyste si o sobě zjistili co nejvíc, abyste na konci měli mnohem jasnější představu o tom, kdo jste, kam jdete, co chcete. 

Co zjistíte nebo uvídíte nově:

 • jak a proč jste v životě právě tam kde jste

 • jaký to má dopad na vaše vztahy

 • jak jste získali pocity jako nízká sebe-důvěra, pocit že neznáte své silné stránky nebo nevíte jak je využít

 • že to má celé hlubší smysl

 • a samozřejmě co vlastně s tím

 

Vaše případná investice přesto není malá - jde o váš čas, energii a pozornost. Všech těchto hodnot si velmi vážím a vnímám jako svůj úkol, abyste si v rámci této investice našli své vlastní, velmi důležité odpovědi a porozumění sobě a svému životu.

 

Zjistíte o sobě spoustu věcí a možná vám to takto bude stačit. Najdete svou cestu, vědomí toho, co nebo kam chcete. A to by bylo úžasné. Možná zjistíte, že práce na sobě vám dává hluboký smysl a chcete pokračovat. To by bylo také úžasné. Všechno je vaše zcela svobodná volba, dělám to tak  jednoduché, jak jen můžu. Povídat si můžeme osobně, po telefonu nebo online. Můžeme začít hned nebo až se budete cítit. Stačí se mi ozvat a popovídáme si o tom, kde teď v životě jste, co to pro vás znamená a co se s tím dá dělat. A nejlepší chvíle, kdy začít je právě teď. 

Od obav a pochybností ke smyslu a vizi
Jak najít štěstí tím, že budete naplno sami sebou

upset-534103_1920.1.jpg

Chcete nechat za sebou věci jako pochybnosti o sobě, obavy z budoucnosti, nedorozumění ve vztazích, pocity nedostatku? 

Znáte ten pocit, když chcete něco prožít či sdílet, ale partner je naladěný úplně jinak, vypadá to, že k němu (k ní) snad vaše slova ani nedojdou?

 

Znáte tu chvíli, kdy chcete prožívat s dětmi chvíle plné lásky a radosti, ale místo toho je třeba se vždy ještě o něco postarat? A když by se našla chvíle, jste tak unavení, že si raději vezmete do ruky telefon a necháte se unést někam mimo svůj každodenní život? 

Znáte to, když si řeknete, že budete cvičit nebo jíst zdravě, ale znovu to vydržíte

jenom pár dní? Každý z nás nejspíše zná alespoň něco z toho...... a možná něco ještě jiného, ale určitě každý zná tyto nepříjemné pocity.

Můžete to mít jinak, když se stanete jedněmi z těch lidí, kteří jakoby měli jinou energii, viděli život jinýma očima, dařilo se jim v tom, v čem se mnoha dalším nedaří. 

 • co vám skutečně brání mít vztahy, zdraví, práci, prostě život tak, jak po něm uvnitř toužíte

 • že jste to vy sami, kdo si vytvořil život takový, jaký ho máte právě teď

 • a že jste to jenom vy sami, kdo si může a dokáže vytvořit život, po jakém toužíte

Uvidíte svůj život nově, najdete svou vizi nebo vědomí smyslu toho, proč jste zde na Zemi, proč žijete svůj život. Pochopíte a poznáte, že všechny odpovědi i zdroje k žití života podle vašich představ už máte v sobě. A že je potřeba je postupně najít, odkrýt a osvobodit. Tímto způsobem můžete postupně získat doslova cokoliv, pokud se otevřete zcela novým možnostem a pohledům na svůj život.

Cesta každého jednoho člověka je dána individuální potřebou a vstupním tématem do společné práce může být vlastně jakýkoliv problém, který vás nějakým způsobem brzdí nebo tíží. 

Vše co se nám v životě děje totiž stejně míří do našeho nitra, tam kde je zdroj našeho bytí, kde se ukrývají všechny naše příběhy a podvědomé programy. Skutečným řešením je nakonec vždy posvátná cesta do nitra sama sebe, za porozuměním, láskou a smyslem svého bytí zde na Zemi.

 

Je to také cesta za vědomím, čím vlastně můžeme být prospěšní a užiteční světu, přírodě, lidem okolo sebe. Každý si přinášíme svou zkušenost a unikátní pohled.

autumn-3186876_1280.jpg
Jak nejjednodšeji začít
Meditace

Superschopnosti pro 21. století

Schopnost se soustředit, vnitřní klid, jasná mysl a 

otevřené srdce jsou nejlepší výbavou pro nejistou budoucnost

meditace v civilizaci 1.jpg

Nesoustředěnost, roztěkanost, vnitřní neklid, prokrastinace a stres jsou zabijáky vašich snů. Možná to tak bylo vždy, ale moderní doba nám těchto výzev přináší více než to bylo kdy v minulosti.

 

Prudce dnes klesá schopnost soustředění, lidé jsou přehlcení a zavalení informacemi, instatní zábavou, negativními zprávami a každý je zdánlivě každému na očích. Jaká je možná odpověď na trend, který bude spíše zesilovat než zeslabovat?

 

Zkoušeli jste někdy meditaci nebo jste o tom alespoň přemýšleli? Jak vám to šlo nebo co vás případně odradilo? Nebo možná meditujete a k něčemu vám meditace dobře slouží, ale chcete ji posunout na novou úroveň.... Většina lidí vůbec netuší, k čemu všemu může být meditace v moderním světě dobrá. 

Meditace vám nabízí možnost využití prastarých technik, které mají potenciál pomoci vám postupně dosáhnout věcí, ve které byste se možná ani neodvážili věřit. Ale nejdřív trochu o tom, co meditace v mém pojetí není:

 • časově náročná aktivita, na kterou nemáte čas

 • nutnost soustředit se na dech a nic nedělat (potenciálně se nudit)

 • jakkoliv bojovat s myšlenkami nebo je potlačovat

 • umět sedět v nějaké exotické pozici

 • být ezo

 • přesvědčovat sami sebe za pomoci afirmací, že vaše schopnosti nebo okolní svět jsou lepší, než reálně jsou

Vydali byste se rádi za svými skrytými schopnostmi a silami? Nenechte se už posouvat vnějšími silami, přestaňte poslouchat rady, které vám už v minulosti neposloužily nijak skvěle, v budoucnosti poslouží ještě mnohem hůř. Vkročte naplno do světa, ve kterém už stejně žijete, do světa, ve kterém bude čím dál víc záležet na schopnostech a silách, které jsou přirozeně vaše a které jste nechali ležet ladem, zapomenuté a možná dokonce úplně nepoznané.

Chcete vědět víc?

bottom of page