top of page

Kniha The Ultimate coach od Amy Hardison

TUC front.png

Toto je kniha, která měla ze všech knih největší přímý vliv na můj život. Díky této knize (a později vzniklé Facebookové skupině) bylo světu zpřístupněno učení a hlavně způsob Bytí ve světě jednoho z nejvýznamějších žijících lidí Stevea Hardisona. Není slavný a ani nechce být. Nikdy nenapsal knihu a dokonce odmítal vznik jakékoliv knihy o něm. Stejně tak odmítal rozhovory ve slavných talk show. 

Nebýt vytrvalosti a odhodlání brilantního australana Alana D. Thompsona, jeho učení by žilo "pouze" uvnitř a skrze život a práci jeho osobních klientů. Podmínkou byl ale slib, že kniha nebude o Steveovi, ale o Bytí a o čtenáři samotném. Naštěstí se povedlo tyto podmínky splnit. 

Dnes už tedy můžeme snadno studovat a žít tento velmi praktický a na každodenní život zaměřený způsob Bytí. Způsob každodenního života, který funguje, kterým dokáže každý člověk vytvořit svůj vlastní život a sama sebe úplně od znova (pokud chce) a který je zároveň hluboce spirituální a propojený.

TUC back.jpg

Mě se povedlo domluvit se s autorkou Amy Hardison, že mohu knihu přeložit a vydat v České republice, aby měli lidé u nás možnost najít inspiraci v této hluboké moudrosti. Nikde jinde jsem nenarazil na tak jednoduché a přitom hluboké učení a zároveň člověka, který by své učení žil tak jasně a naplno jako Steve. Snad je to tím, že nenásleduje žádné učení, místo toho vzniklo toto učení ze způsobu žití jednoho výjimečného člověka. Člověka, o kterém lidé obvykle říkají, že je nejvíc milující člověk, jakého kdy potkali. 

A to už stojí za pozornost, ne?

bottom of page